Kaçamamıza hazırlanmak için işte yapılacak şeyler

Bir süredir çünkü gerçekten tatil yapmaktan bahsettik, ancak anma günü pratikte bize (yay!) Ve büyük yaz tatilleri için hazırlanan birçok insan, hadi tartışmak. Okuyucular, tatilinizi hazırlamak için işte ne yaparsınız? Tamamen ofis içi, hibrit veya uzaktan kumanda iseniz kaçışınıza hazırlanmak için yapılacak farklı şeyler olduğunu düşünüyor musunuz?
(Başka bir soru: önemli bir hazırlık olmadan bir hafta veya çok daha fazla kontrol etmekten gerçekten rahat hissettiğiniz herhangi bir pozisyon veya işyeri dinamiği var mı-ve bunlar ne düşünüyorsunuz? Çok daha kıdemli, çok daha genç, müşteri-hizmeti değil yönlendirilmiş, vb…)
{İlgili: Okuyuculara sorduk: Her yıl çok sayıda ücretli kaçış gününü alıyorsunuz?}
Tatilinize hazırlanmak için işte yapılacak şeyler
Bazı öneriler:
Plan, plan, plan. Ayrılmadan önce, gittiğinizde ve geri döndüğünüzü öğrenin. Programa göre işleri önceliklendirin, aynı zamanda uçakta veya (cennet yasak) kaçışının kendisinde ne kadar iş yapabileceğinize bağlı olarak da öncelik verin. Örneğin: Zilyon bağlayıcılar, hareketli parçalar veya karar zincirine katılan çok sayıda insanla bu gerçeğe dayalı proje? Bunu ofiste yaptırın. Yazdığınız kısa makale – araştırmanın yapıldığı ancak kısa makalenin düzenlenmesine çok ihtiyacı var mı? – Bu, eğer bu konuda, uçak için müthiş bir proje.
Diğer kişilere planlanan kaçış zamanınızın yakında geleceğini bildirin. Bu, ofisin dinamiklerine çok bağlıdır – üstlerime (ve astlar) e -posta göndermekten bir veya iki hafta önce geldiğini bildirmek için ofis masamda bir seyahat rehberi bırakmaya kadar her şeyi yaptım ( sessiz bir hatırlatma olarak).

Ofisinizi iyi hazırlayın. Üç veya dört farklı proje üzerinde çalışıyorsanız, yokluğunuzda bir soru ortaya çıkarsa, iş arkadaşlarınızın en azından cevabı kendileri bulma şansı vardır. Ayrıca, her zaman güzergahım, otel bilgilerim, hücre numaram (ve seyahat arkadaşlarımın numaralarım) ile basılı bir sayfa bıraktım ve ilgili diğer her şey. E -postaları ve sesli mesajları cevaplamak için her kaçış günü bir saati bile “planlamak” isteyebilirsiniz, böylece diğer insanlar ne zaman yanıt bekleyebileceklerini bilirler. (Açıkçası bu, kıdeminize ve ayrıldığınızda ofiste nasıl çok sayıda yangının devam ettiğine bağlıdır.)
{İlgili: Yalnız Giriş Alma Hakkında Neler Bilmelisiniz}
Bu konuda önceki tartışmalar hakkında yorumculardan çok daha fazla fikir:
İş arkadaşlarım ve ben, biz dışarıdayken birbirimizin işini bölerek birbirimizin kaçılarını biraz daha basit hale getirmeye çalışıyoruz. Bu yüzden, önümüzdeki hafta kaçamaya gidiyor olsaydım, iki iş arkadaşımla buluşur ve aralarında devam eden projelerimi bölerdim. Her proje için, en son taslakları (veya taslak yoksa talimatlar) alırlar, müşteri ile iletişim kurarlar ve müşteriye, ben gittiğimde meseleleriyle ilgili herhangi bir soru veya sorunla iş arkadaşı Jane ile iletişime geçmesini söylüyorum. İş arkadaşı Jane tatile çıktığında karşılık veriyorum. İş arkadaşı Jane ve ben acil durumlar için cep telefonu numaralarını takas ediyoruz, ancak bunları nadiren kullanıyoruz. Bu bizim için o kadar iyi çalışıyor ki, genellikle ofisten tek bir çağrı olmadan bir hafta süren kaçış alabiliriz. Meslektaşlarınızla bu tür paylaşılan iş düzenlemelerini yapabiliyorsanız, masayı tamamen temizlemeye çalışırken kendinizi öldürmek zorunda olmadığınızdan emin olmanın müthiş bir yoludur, ancak tatilinizi yaparken hala fişten çekilebilir.
Döndüğümde fazladan bir gün inşa ediyorum. Jet lag’a uyum sağlayabilir ve çamaşır yıkayabilir, e -postayı yakalayabilir, gelen kutusunu tetikleyebiliriz. Eğer ayrılmadan önce satın almak için işler çok kötüleşirse, tatilin başlangıcında fazladan bir gün inşa etmeyi düşünürdüm, insanları zamanıma ayarlamak için Cuma gününü çıkarmayı planlıyorum. Dışarı çıkmasına yardımcı olmak için işleri evde bitirin. Ama gerçekten, her zaman bir şey olur. İnsanlar sensiz hayatta kalabilir. İstemiyorlar, ama yapabilirler.
Genellikle her bir vaka/sorunla ilgili hızlı bir not hazırlamaya çalışıyorum ve bu onları dahil olabilecek herkese e -postayla gönderebilir. Örneğin, “Smith davası (konu) içerir ve X’e kadar hiçbir şey bitmez, ancak müşteri Y’yi çağırabilir.” Sadece bir şey ortaya çıkarsa tamamen kaybolmazlar.

{İlgili: Tatilleri tekrarlıyor musunuz veya yeni kaçış destinasyonlarını deniyor musunuz?}
Bir avukatın bazı müthiş ipuçları vardı:
Ben bir avukatım, kaçamakla ilgili çok farklı ama yine de benzer sorunlar – öngörülemeyen son tarihler, müşteri hizmetlerine odaklanıyor, patronlar ve meslektaşları.
Bir hafta veya daha uzun bir süre ofis dışında kalırsam üzerinde çalıştığım her konunun kapsamlı bir listesini bırakıyorum. Asistanıma veriyorum ve konunun kısa bir açıklamasını, durumun (yani, mektuplar gönderildi, yanıt beklediğini), harici temasları içeriyor.o Konuyu ve ben uzaktayken onunla başa çıkabilen iç iletişim kişisini çağırabilir. Hiçbir şey kaçırmadığımdan emin olmanın değerli bir yolu olarak görüyorum ve geri döndüğümde değerli bir yol, böylece kaldığım yerden alabiliyorum. Asistanım bunu seviyor çünkü bir müşteri aradığında söyleyecek bir şey var (“Bayan Emcsquared şehir dışında, ama Bayan Jones bu konunun farkında – ona çağrıyı iletebilir miyim?”)
Ve e-postamı temizlemek için her kaçış günü yarım saat ayırmayı seviyorum. Tipik olarak firmanın dışında cevap vermiyorum; Sadece iç temasımı iletiyorum ve cevap vermelerine izin veriyorum. Tam bir e-posta kutusuna geri dönmekten nefret ediyorum. Son olarak, kasabadan ayrılmadan önce 3-5 şirket saat için herhangi bir e-posta göndermemeye çalışın (yani, sabah 6’da ayrılırsanız, bir gün önce 15: 00’den sonra e-posta göndermeyin). Gönderdiğiniz çok daha fazla e-posta, çok daha fazla geri alırsınız… ve o pencerede bir e-posta göndermeniz gerekiyorsa, sadece bir “hadi değil, sonuçların ve tekliflerinizin tam ve organize bir açıklaması olduğundan emin olun. Bunun hakkında konuş ”e-posta.
Ve kaçıştayken – telefonunuzu kasaya koyun ve zilleri kapatın. Veya e-posta senkronizasyon işlevini kapatın veya e-posta bildirimlerini devre dışı bırakın. Bunu istemeden bir kez yaptım ve o zamandan beri kasıtlı olarak yaptım. Gerçekten değerli.

Okuyucular, tatilinize hazırlanmak için işte ne yapıyorsunuz?
PSST: İşte Corporette Readers’ın şirket seyahat zorunlulukları:

< >

Bu yazı bağlı kuruluş bağlantıları içerir ve Corporette® bu yazıdaki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlar için komisyonlar kazanabilir. Çok daha fazla ayrıntı için buraya bakın. Desteğiniz için çok teşekkür ederim!

Amazon.com ve bağlı sitelere bağlantı vererek ücret kazanmamız için bir ima sunmak için geliştirilen bir bağlı kuruluş reklam programı olan Amazon Services LLC Associates programına katılıyoruz.
Stok fotoğrafı STEMEN.

Leave a Reply

Your email address will not be published.