June 24, 2024

30 Ev Çözümleri Göz Altındaki Torbalardan Kurtulacak

Gözlerinizin altında çirkin ve soluk torbalar olduğunu bulmak için uyandınız mı? Asla uyumadığınızı ve gerçekte olduğundan daha yaşlı gibi görünmenizi sağlıyorlar mı?
Göz torbalarının altında, özellikle yaşlanıyorsanız veya hayatınızda gerginlik varsa, nadir bir fenomen değildir. İyi haber şu ki, göz altı torbalarının iyileştirilebileceği ve en iyi yol bazı ev ilaçlarına güvenmektir.
Bu kısa makale size bir kez ve herkes için göz altı torbalarından kurtulmak için 30 ev ilaçları verecektir!

Ancak ilaçlara geçmeden önce, neden göz torbalarının altına girmeye başlayabileceğinizi anlayalım.
Göz altı torbalarının nedenleri:
Puffiness olarak da bilinen göz torbalarının altında, birkaç nedenden dolayı neden olabilir.
İşte bazıları:

Yaş: Yaşlandıkça, gözlerimizin altındaki kaslar ve bağlar zayıflamaya başlar. Sonuç olarak, gözlerimizin altındaki doku öne düşmeye başlar ve tipik olarak göz altı torbası olarak bildiğimiz şeyle sonuçlanır. Bu, üzerinde kontrol sahibi olmadığımız bir şey, ancak bu kısa makalenin daha sonraki bölümünde belirtilen ev ilaçları kesinlikle bu göz altı torbalarının biraz daha az görünmesine yardımcı olacaktır.

Kalıtım: Üzerinde kontrol sahibi olmamızın bir başka nedeni de kalıtsal göz torbalarıdır. Onları beklenenden daha erken alabilirsiniz, çünkü ebeveynleriniz buna sahipti ve bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok, ancak daha az görünmelerini sağlamak için bazı ev ilaçlarını dene.

Stres: Gerilim, bu rahatsızlıklardan herhangi birini alabilmemizin en önemli nedenidir. Stresli olduğunuzda, vücut sıvılarının birikme eğilimi vardır ve özellikle iyi bir gece uykusu almıyorsanız- bu sıvılar gözlerinizin altında birikir ve göz torbalarının çirkin bir şekilde neden olur.

Tuzun neden olduğu şişlik: diyetinizde çok daha fazla sodyum varsa, çok daha fazla akışkan tutma olacak ve bu nedenle göz torbaları çok daha yaygın hale gelecektir. Sabah kabarık gözlerden kaçınmak için günün sonuna doğru tuz alımını azaltın.

İçeceklerde kolay gidin: Alkol, gözlerinizi ve etrafındaki cildi kurutma eğilimindedir. Eğer içki içmek zorunda kalırsanız, çok fazla su içtiğinizden emin olun ve cildin daha kuru ve sarkma yapmasını önlemek için iyi bir nemlendirici ile gözlerinizin etrafındaki cildi nemlendirin.

Yani, bunlar gözlerinizin etrafındaki çantaları görmeye başlamanızın en yaygın nedeniydi. Şimdi bu çantaların görünümünü en aza indirebilecek ve genç parlaklığınızı geri getirebilecek bazı kolay ev ilaçlarına bakalım.
Göz Altı Çantalar için Ev Çözümleri:
İşte göz altı torbalarından kaçınmak ve kurtulmak için en iyi 30 seçimlerimiz.

1. çiğ patates
İhtiyacınız olan her şey: Gözlere sığacak kadar büyük birkaç dilim patates
Talimatlar: Çiğ patates dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirin ve yaklaşık 15-20 dakika bekletin. serin su ile yıkayın

Nasıl Çalışır: Patateslerdeki Nişasta anti-enflamatuar görevi görür
İpucu: Dilimleri gözlerinizin üzerine koymadan önce her zaman patatesleri yıkadığınızdan emin olun.

Nasıl Çalışır: Salatalık, cildi sıkılaştıran büzücü ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir
İpucu: Soğuk kompres daha iyi çalışıyor çünkü salatalıklarınızı soğutmalısın
3. Soğuk kompres
İhtiyacınız olan her şey: Buz Paketleri
Talimatlar: Gözleriniz için buz paketleri alın ve taşıyabildiğiniz sürece onlara basın
Nasıl Çalışır: Buz gözlerinizdeki dolaşımı artırmak için çalışır ve şişkinliği ortadan kaldırır
İpucu: Doğrudan cildinizdeki buz küpleri biraz rahatsız olabilir. Bu yüzden küçük konfor için bir bez parçasında buz küpleri kullanın
4. Yumurta Beyazları
İhtiyacınız olan her şey: sarıyı beyazdan ayırın
Talimatlar: Yumurta beyazlarını sertçe çırpın ve gözlerinizin etrafına uygulamak için bir fırça kullanın ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Soğuk suyla yıkayın
Nasıl Çalışır: Yumurta beyazları cilt sıkılaştırma özelliklerine sahiptir
İpucu: Yumurta beyazını dövmek tutarlılık olduğunu garanti edecektir.

5. Soğuk çelik kaşıkın arkası
Ne ihtiyacınız var: 2-4 kaşık
Talimatlar: Kaşıkları alın ve 15-20 dakika buzdolabında soğutun. Onları gözlerinizin etrafına yerleştirin ve ısınana kadar tutun. Diğer iki kaşıkla değiştirin
Nasıl Çalışır: Soğuk ve soğutulmuş çelik yüzey göz çevresindeki dolaşımı arttırır ve böylece şişkinliği ortadan kaldırır.
İpucu: Kaşıkları temizleyin veya gözlerinizin her tarafında garip sivilceler alabilirsiniz
6. Soğuk Çay Poşetleri
İhtiyacınız olan her şey: Kullanılmış çay poşetleri- yaklaşık 2-4
Talimatlar: Çay poşetlerini alın ve 15-20 dakika buzdolabına koyun. Çay poşetlerini gözlerinizin altına yerleştirin ve soğuk oldukları sürece bekletin
Nasıl çalışır: Çay poşetlerinin anti-enflamatuar ve büzücü özellikleri iltihabı azaltır ve ayrıca gözlerin etrafındaki cildi sıkar.
İpucu: Kullanılmış yeşil çay poşetleri en iyisi çalışır
7. Soğuk Süt
Ne ihtiyacınız var: Küçük bir kase soğutulmuş süt, birkaç pamuk topu
Talimatlar: Soğutulmuş süt kullanın ve pamuk toplarını içine batırın. Onları doğru sıkın ve gözlerinizin altında kullanın ve yaklaşık 20 dakika içinde soğuk suyla yıkayın.
Nasıl Çalışır: Süt yine şişliği ortadan kaldıran cilt sıkma özelliklerine sahiptir.
İpucu: Kaçınmak için temiz süt kullanınnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.